WAT 9 Żłobek 9 Organizacja żłobka

Organizacja żłobka

7.00 – 8.20Schodzenie się dzieci.
Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka.
8.20- 9.00Powitanka w kole, śniadanie.
9.00 – 11.00Zajęcia dydaktyczne zgodne z planem dydaktycznym żłobka.
Zajęcia dodatkowe- angielski/rytmika od poniedziałku do czwartku.
Zabawy i wyjście na plac zabaw.
11.00Zabiegi higieniczne, przygotowanie do zupki.
11.15Obiad ( pierwsze danie – zupa)
11.30Wypoczynek, leżakowanie, spanie.
14.00Obiad (drugie danie). Czynności higieniczne.
14.45Podwieczorek.
15.15 – 17.00Zabawy dowolne według zainteresowań.
Zajęcia indywidualne.
Rozmowy i obserwacje dzieci.
Rozchodzenie się dzieci.

Plan dnia jest pewnym zarysem, możliwe drobne zmiany czasowe, aktualnie do pogody i aktywności grupy.

Wypoczynek:

Poobiedni odpoczynek w żłobku to chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie.

Zabawy na świeżym powietrzu:
Wojszycka Akademia Talentów posiada swój własny plac zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci ze Żłobka. Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw znajdują się m. in. piaskownica, huśtawki podwójne, trzy bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia, itp. Wyposażenie placu zabaw podlega corocznej kontroli mającej na celu ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa wyposażenia oraz sprawdzeniu funkcjonalności i stabilności sprzętu. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku żłobkowym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

Wyżywienie:
W czasie pobytu w Żłobku dzieci otrzymują zdrowe i urozmaicone posiłki : śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Placówka posiada własną kuchnię, wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu danego dnia. Napoje są dostępne przez cały czas pobytu dziecka w Żłobku.