WAT 9 Przedszkole 9 Organizacja przedszkola

Organizacja przedszkola

7.00 – 8.30Schodzenie się dzieci.
Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka.
Praca indywidualna z dzieckiem.
Gry i zabawy ruchowe.
Gimnastyka poranna.
8.30Czynności higieniczne, śniadanie.
9.00 – 11.30Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne związane z realizacją programu wychowania przedszkolnego.
Zajęcia dodatkowe ( j.angielski, rytmika i logopedia).
Zabawy i ćwiczenia na podwórku przedszkolnym.
Wycieczki i spacery.
11.30 – 11.45Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.
11.45-12.15Obiad (pierwsze danie-zupa).
12.00 – 13.30Wypoczynek stosownie do potrzeb dzieci, leżakowanie.
Zabawy swobodne przy stolikach.
Relaksacja, odprężenie.
13.30 – 14.00Obiad (drugie danie).
14.00-15.30Zabawy dowolne według zainteresowań.
Zajęcia dodatkowe sportowe dla chętnych ( judo, zumba, mini-tenis, piłka nożna).
15.30Podwieczorek.
15.45 – 17.00Zabawy dowolne według zainteresowań.
Rozmowy i obserwacje dzieci.
Rozchodzenie się dzieci.

Plan dnia jest pewnym zarysem, możliwe drobne zmiany czasowe, aktualnie do pogody i aktywności grupy.

Wypoczynek:
Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek. Codziennie po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel czyta wychowankom przedszkola bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.

Zabawy na świeżym powietrzu:

Wojszycka Akademia Talentów posiada swój własny plac zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola. Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Jedynie tylko zła pogoda lub może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw znajdują się m. in. piaskownica, huśtawki podwójne, trzy bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia, itp. Wyposażenie placu zabaw podlega corocznej kontroli mającej na celu ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa wyposażenia oraz sprawdzeniu funkcjonalności i stabilności sprzętu. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

Wyżywienie:

W czasie pobytu w Przedszkolu dzieci otrzymują zdrowe i urozmaicone posiłki : śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Placówka posiada własną kuchnię, wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu danego dnia.