WAT 9 Przedszkole 9 Powitanie od Pani dyrektor

Powitanie od Pani dyrektor

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Serdecznie witam wszystkich na stronie Wojszyckiej Akademii Talentów.

Od 2013 roku pracujemy nad tym, aby zarówno dzieci jak i ich rodzice czuli się u nas dobrze, że są pod dobrą opieką, bezpiecznie. Ten cel przyświecał nam kiedy zaczynaliśmy od Punktu Przedszkolnego, później małej grupy żłobkowej. Duże zaufanie naszych rodziców, to, że polecali naszą placówkę pozwoliło rozwijać się dalej. W 2019 roku powstała druga placówka przy ulicy Smardzowskiej, z trzema oddziałami przedszkolnymi oraz oddziałem żłobkowym. Trzy lata później w 2022 roku powstały kolejne oddziały. Ostatecznie nasza placówka przeznaczona jest dla 160 dzieci przedszkolnych oraz 50 żłobkowych.

Cytat Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” przyświecał mi od samego początku powstania Wojszyckiej Akademii Talentów. Bardzo chciałam stworzyć miejsce, gdzie wszyscy- zarówno duzi jak i mali, będą się czuć swobodnie, jak u siebie. Naszym nadrzędnym celem jest nauczenie dzieci szacunku do ludzi, rzeczy, otaczającego je świata oraz nauczenie ich współpracy. Współpraca przedszkola z rodzicami jest również niezbędna, aby procesy wychowawcze i dydaktyczne były skuteczne.

Dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony u nas był dla dzieci atrakcyjny. W ciągu roku szkolnego odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. Uczymy dzieci empatii poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne dla ludzi oraz zwierząt. Jeździmy na wycieczki, gdyż to je dzieci najbardziej pamiętają.

Dbamy o to, aby nasi podopieczni spędzali czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Mamy do dyspozycji piękny plac zabaw i staramy się codziennie wychodzić na dwór. Dla dzieci w tym wieku jedną z podstawowych potrzeb jest ruch- staramy się ją w pełni zaspokajać.

Wielką dumą napawa mnie myśl, że już od wielu lat nasi absolwenci idą do szkoły pewni siebie, znający swoją wartość, otwarci na nowe wyzwania. Kiedy spotykam ich na ulicy zawsze się przywitają, porozmawiają, wspominają nasze przedszkole bardzo dobrze. Za każdym razem, kiedy robimy zakończenie roku dla grup zerówkowych, kiedy widzę wdzięczność rodziców oraz wzruszenie u dzieci, wiem, że moja praca ma znaczenie, sens. To napędza mnie do dalszego działania, starania się i wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców.